0895 566 816 Office@shanstur.com
Цена
От600 лв
29.03.2025
* Моля, попълнете всички задължителни полета, за да преминете към следващия етап.

Резервирай

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

682

Защо да резервирате с нас?

  • Ниски цени
  • Без скрити такси
  • Добро обслужване

Имате допълнителни въпроси?

Звъннете ни или ни пишете, с радост ще отговорим на всеки ваш въпрос.

0895 56 68 16

office@shanstur.com

5 нощувки

СУПЕР ОФЕРТА: Новата ни авторска програма: Потайните красоти на Трансилвания!

0

Сибиу – Турда – Търгу Муреш – Сигишоара - Брашов

  • 29.03.2025г. - 03.04.2025г.
  • Автобус
  • Минимален брой туристи 40 човека
  • Тръгване от Бургас, Царево, Приморско и Созопол

Един от най-известните аспекти на Сибиу е неговата архитектура. Старият град е разделен на три части – Горния град, Долния град и Хаушманнсхоф. Градът е известен със своите красиви средновековни сгради, църкви и площади. Румънската кухня е широка и разнообразна, а в Сибиу може да опитате множество традиционни ястия и деликатеси.

Турда – Солната мина, където се е добивала каменна сол. Мината предлага възможност за посещение на множеството подземни галерии, стени на които са оцветени в различни нюанси или са покрити с бели кристали. Въздухът и солните изпарения в мината са с доказани ползи срещу алергии и заболявания на дихателната система.

Сигишоара. Градът е основан от немски заселници през XII в., като през него минава река Търнава Маре. Туристическа програма в историческия център на града – Цитаделата -запазил своя средновековен облик и вписан в списъка на ЮНЕСКО.

Село Вискри – Малко и живописно село в централна Румъния, част от окръг Брашов. Разположено в региона Трансилвания, Вискри е известно със своите добре запазени традиционни саксонски къщи и средновековната укрепена църква, която е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО.

 

Цена за 1 възрастен в двойна / тройна стая

600 лв.

Дата

29.03.2025 – 03.04.2025г.

Тръгване

Бургас, Царево, Приморско и Созопол

Срок за уведомление при недостиг на минимален брой туристи

3 дни преди датата  на отпътуване

Цената включва

  • Транспорт с комфортен автобус
  • 2 нощувки със закуска в Сибиу
  • 2 нощувки със закуска в района на Сигишоара/Търгу Муреш
  • 1 нощувка със закуска и вечеря в Брашов
  • Екскурзоводско обслужване по програмата
  • Представител от фирмата
  • Туристическа застраховка с асистънс
  • Гранични, пътни и паркинг такси
  • БОГАТА ТУРИСТИЧЕСКА ПРОГРАМА

Цената не включва

  • Входни такси на посещавани обекти по програмата
  • Разходи от личен характер
  • Допълнителни промени от страна на потребителя
Програма

ПЪРВИ ДЕН: БУРГАС – ВЪЛЧА - СИБИУ – около 600 км:

Отпътуване от Бургас около 03.00ч. по маршрут: Бургас – Айтос – Шумен – Русе. Преминаване през ГКПП /Русе – Гюргево/. С кратки почивки по пътя, пристигане в Солната мина „Окнеле Маре“ е една от най-значимите солни мини в Румъния и се намира близо до град Окнеле Маре в окръг Вълча. Тя има дълга история, датираща от древни времена, когато солта е била ценен ресурс. Днес мината функционира както като индустриален обект, така и като туристическа атракция и място за балнеотерапия. Пристигане в град Сибиу, настаняване в хотел.  

ВТОРИ ДЕН: СИБИУ – Гурме столицата на Румъния:

Разглеждане на Сибиу – или немския Херманщадт – град с немска култура и традиция в сърцето на Трансилвания. Пешеходна обиколка на града: Пиаца Маре; двореца на Брукентал – една от най-забележителните барокови  сгради в града; синята къща, която е помещавала правната академия, академията за естествени науки, а по време на Втората световна война е била главната квартира на Гестапо; военния клуб; къщата на Хехт; вила Хуч. Пешеходната разходка продължава по Пиаца Мика – градската кула; мостът на лъжците – първият железен мост, построен в Румъния през 1859 г. и свързва горния с долния град; къщата на изкуствата; историческия музей на фармацевтите; Пиаца Хует – кулата; кулата на грънчарите, кулата на дърводелците, Дебелата кула, кръглата Барутна кула, кулата на Кожарите. Нощувка.

ТРЕТИ ДЕН: СИБИУ – ТУРДА – ТЪРГУ МУРЕШ – около 200 км:

Закуска. Освобождаване на хотела.  Отпътуване и посещение на основната атракция в Турда – Солната мина, където се е добивала каменна сол. Мината предлага възможност за посещение на множеството подземни галерии, стени на които са оцветени в различни нюанси или са покрити с бели кристали. Въздухът и солните изпарения в мината са с доказани ползи срещу алергии и заболявания на дихателната система. В мината има детска зала предназначена за игра, зала в която ще видите 112 метрова яма, с кристално ясно ехо, а от там обиколката продължава към огромните подземни зали, където се е добивала солта, които са с дълбочина между 40-120 метра. В мината е добивано сол до 1932 г., когато е затворена, за да възкръсне 60 години по-късно, като туристическа атракция. Днес в подземните галерии може да играете мини голф, тенис на маса, билярд, боулинг и др. Отпътуване за Търгу Муреш, името му в превод от румънски означава „Пазарът на Муреш”, като Муреш е името на реката, която минава през града. Населението на града в днешно време е смесено – румънци и унгарци, но преди Първата световна война, когато градът е бил част от Австро-Унгарската империя силно са преобладавали унгарците. Унгарското име на града е било Маросвасархели. Настаняване в хотел, Туристическа програма в града – крепостта на Търгу Муреш от XVв. с Крепостната църква от същото столетие, на чието място е имало и по-ранна църква от XIII в, Православаната катедрала „Възнесение Господно”, католическата църква „Св. Йоан Кръстител”, площада на Розите със статуята на румънския революционер Аврам Янку, Дворецът на Културата, сградата на Общината и църквата Благовещение. Свободно време. Нощувка. 

ЧЕТВЪРТИ ДЕН: ТЪРГУ МУРЕШ – СИГИШОАРА около 100 км:

Закуска. Отпътуване за  родния град на Влад III Дракула – Сигишоара. Градът е основан от немски заселници през XII в., като през него минава река Търнава Маре. Туристическа програма в историческия център на града – Цитаделата -запазил своя средновековен облик и вписан в списъка на ЮНЕСКО, като част от Световното културно наследство: Часовниковата кула с Историческия музей и Музея на мъченията, площад Цитадела, Доминикансия манастир, сградата на Кметството, родната къща на Влад Дракула, заедно с Музея на оръжията. Връщане в хотела. Свободно време. Нощувка.

ПЕТИ ДЕН: ТЪРГУ МУРЕШ – ВИСКРИ – РУПЕЯ – ХЕРМАН - БРАШОВ около 190 км:

Закуска. Освобождаване на хотела. Отпътуване за Село Вискри – Малко и живописно село в централна Румъния, част от окръг Брашов. Разположено в региона Трансилвания, Вискри е известно със своите добре запазени традиционни саксонски къщи и средновековната укрепена църква, която е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО. Основано от трансилванските саксонци през 12-ти век. Саксонците са германско население, поканено в Трансилвания от унгарските крале, за да помогне в укрепването на границите и развитието на региона. Вискри е един от най-добре запазените примери на тяхната архитектура и начин на живот. Основната атракция в селото е укрепената църква, датираща от 12-ти век. Тази църква е типичен пример за саксонската архитектура и е една от най-старите и добре запазени в Трансилвания. Тя е заобиколена от защитна стена и кули, които са били използвани за защита на селото от нападения. Селото придоби международна известност, след като принц Чарлз, наследникът на британския трон, закупи имот в Вискри. Принц Чарлз е известен с интереса си към запазването на традиционната архитектура и култура, както и с подкрепата си за устойчивото развитие на селските райони в Трансилвания.

Отпътуване за Рупея – е малък град в централна Румъния, разположен в окръг Брашов, в историческия регион Трансилвания. Градът е известен най-вече със своята впечатляваща крепост, която е една от най-старите и добре запазени в Румъния. Крепостта Рупея е основната забележителност на града и една от най-впечатляващите в Румъния. Тя е построена през 13-ти век и е разширявана и укрепвана през следващите векове. Крепостта е стратегически разположена на хълм, което предоставя отлична гледка към околните райони и е било ключово за нейната отбранителна роля.

Отпътуване за Херман –  малко село в централна Румъния, разположено в окръг Брашов, в историческия регион Трансилвания. Селото е известно със своята укрепена църква, която датира от 13-ти век. Църквата е изградена в романски стил, но по-късно са добавени готически елементи. Укрепената църква служи както за религиозни, така и за защитни цели, като предоставя убежище на местното население по време на нападения.

Пристигане в Брашов – туристическа обиколка в стария град – Тук се усеща полъха на австро-унгарската архитектура. Градът е основан през 1203 г. , а според Енциклопедия “България“ основите на Брашов са положени през 1211 г. от саксонски колонисти, наричали града Кронщад. Определено архитектурата е това, което най-много впечатлява. Строителството е ниско. Ако вдигнете глава към планината, в чиито най-ниски части лежи Брашов ще видите с големи букви изписано „Brasov”. От старият площад ще започне нашата обиколка, около който се е зародил градът и се нарича „Пиата Сфатулуй” тук се намира Старото кметство – сега исторически музей на Брашов. В непосредствена близост ще разгледаме най-известната забележителност на града – Черната църква. Това е най-големият католически храм в тази част на Европа, с дължина 80 метра, ширина – 15 метра и височина 42 метра. Има три камбани, една от които тежи 6,3 тона. Кулата е висока 65 метра. Изградена е в готически стил през 1380 г. и според историческите документи е изградена от българи. През 1689 г. църквата е била частично разрушена от пожар, който унищожил и голяма част от града. На пешеходно разстояние от „Пиата Сфатулуй” ще открием стария  квартал „Шкей” – по времето на Унгарското и Австрийското властване, в центъра на града е преобладавало немско езичното население. Румънският квартал Шкей се е намирал извън крепостната стена на града и именно там е било изградено Първото румънско училище с първата печатница. Сградата е запазена и до днес и може да бъде посетена в двора на православната църква „Св. Николай” – построена през 1495 г. Това е една от най-старите православни църкви не само в Брашов, но и в цяла Трансилвания. Първоначално е изградена от дърво, но впоследствие дървената структура е заменена с каменна, в която са съчетани византийски, барокови и готически елементи. През ХVІІІ век е обновена и към нея е добавена часовникова кула.. Това място е специално и за нас българите, тъй като в печатницата към Първото румънско училище през 1824 г. е издаден Рибният буквар на д-р Петър Берон. Връщайки се към площада ще видим. Портата “Schei” е една от градските порти в Брашов, разположена в непосредствена близост до Катринската порта. Тя е построена през 1827-1828 г., за да замени старата порта, която не е адаптирана към нарастващия трафик. Оттогава Катринската врата служи като склад. Портата е изградена от камък и тухла в класически стил, като триумфалната арка, има три арки. По-голяма крива, предназначена за автомобилно движение, а от двете страни има две по-малки пешеходци. Латински надписи върху малки арки показват, че портата е построена след императора на Австрия, Франциск II Хабсбург посети Брашов през 1817 година. Също така ще видим най-тясната уличка в Румъния, наречена „Strada Sforii”. В превод „Въжената улица“. Погледната отвисоко, тя прилича на тънко захвърлено въже. Създадена е през 17 в. като бърза връзка между две други големи улици. Свободно време. Настаняване в хотел.Вечеря. Нощувка.

ШЕСТИ ДЕН: БРАШОВ – БУЩЕНИ - БУРГАС около 500 км:

Закуска. Освобождаване на хотела. Дворецът Кантакузино е построен през 1911 година по заповед на принц Георге Григоре Кантакузино, който е бил един от най-богатите и влиятелни хора в Румъния по онова време. Принцът е бил известен политик и бивш министър-председател на Румъния. Дворецът е проектиран от известния румънски архитект Григоре Черчез в стил нео-романтизъм. Дворецът впечатлява със своята елегантна и величествена архитектура, която съчетава елементи от нео-романския и нео-готическия стил. Сградата е изградена от камък и тухли, с изящни декорации и детайли, включително красиви фрески, витражи и дърворезби. Вътрешността на двореца е също толкова впечатляваща, колкото и екстериорът. Вътре посетителите могат да се насладят на изящни мебели, художествени произведения и декоративни елементи, които отразяват богатството и вкуса на фамилия Кантакузино. В залите на двореца са изложени множество произведения на изкуството, включително картини, скулптури и други ценни артефакти. Дворецът Кантакузино е заобиколен от обширни и добре поддържани градини, които предоставят прекрасна гледка към Карпатите. Градините включват множество алеи, фонтани и цветни лехи, които предлагат идеално място за разходки и отдих. От градините на двореца се разкриват впечатляващи панорамни гледки към околния планински пейзаж.

Кратка пауза за пазаруване в търговски център DN1 Value Centre – Букурещ. Отпътуване за Бургас с кратки почивки по пътя, преминаване през ГКПП /Гюргево – Русе/. Пристигане вечерта.

 

Галерия

Начин на плащане

 Депозит  150,00 лв. /с гаранция 100% връщане при не осъществено пътуване/ от пакетната цена и  доплащане 10 дни преди датата  на  отпътуване.

Забележки

  • Туроператорът си запазва право на промени в реда на изпълнение на програмата!
  • Туроператорът си запазва правото за промяна на цената на екскурзията до 3 дни преди датата на отпътуване, в случай на повишаване на горивото, независимо кога са направени резервациите!

Необходими документи

* Валиден документ за самоличност – Задграничен паспорт или лична карта от датата на влизане.

** За деца под 18 год., пътуващи с един родител или без родители – НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНА ДЕКЛАРАЦИЯ, че родителите са съгласни  детето да пътува извън БЪЛГАРИЯ – оригинал + копие.

*** За деца под 18 год., пътуващи с двама родители – КОПИЕ НА АКТ ЗА РАЖДАНЕ И ДОКУМЕНТ ЗА САМОЛИЧНОСТ НА ДЕТЕТО.

Минимален брой туристи

40

We are using cookies to give you the best experience. You can find out more about which cookies we are using or switch them off in privacy settings.
AcceptPrivacy Settings

GDPR